20.07.2017 - Ek İş - Ek Gelir Tanıtım Rehberi

Borçtan Kurtulmak için Kullanılabilecek Ek Gelir Yöntemleri

Borçtan Kurtulmak için Kullanılabilecek Ek Gelir Yöntemleri

Sizin de evinizde hepimizin aşina olduğu o eski telefonlardan var mı Hepsi bir kutunun içinde öylece duruyor mu O zaman hemen şimdi bu telefonlarınızdan para kazanmayı düşünmelisiniz. Bunun için ilgili firmalara gitmeli ve eski telefonlarınızdan geri dönüşüm sayesinde kazanç elde etmelisiniz. Tamam, belki elinize çok fazla para geçmeyecek ama cüzdanınıza ekstradan giren bir kuruş bile borç ödeme sürecinizde size yardımcı olacaktır. Bu nedenle üşenmeyin ve hemen şimdi kenarda köşede kalmış bütün eski telefonlarınızdan para kazanın Hatta yakınlarınıza da eski telefonları olup olmadığını sorabilir, insanların evlerinde öylece duran bir sürü antika niteliğinde telefondan kazanç sağlayabilirsiniz. Evet, yakınlarınızı yemeğe davet ederek de ek gelir elde edebilirsiniz. Tabii şimdi hemen diyeceksiniz ki “o kadar mutfak masrafı bana nasıl gelir sağlayacak Hemen açıklayayım. Eşinize dostunuza yemek vereceksiniz ama bunu bedavaya yapmayacaksınız.

tam-zamanli-iste

Belki ilk başta kulağa garip gelebilir ama yurt dışında bu yöntemi kullanarak gelir elde eden binlerce insan var. Siz de bu farklı yöntemle, kazancınızı arttırmayı düşünebilirsiniz. Yani evinizde bir nevi restoran hizmeti vereceksiniz. Mesela iş yerinizde şöyle güzel bir içli köfteye, bol sarımsaklı bir mantıya, bir su böreğine ya da sadece güzel bir kahvaltıya hasret kalmış arkadaşlarınız olabilir. Onlara durumunuzu anlatarak istedikleri her şeyi yapabileceğinizi söyleyebilişiniz. Sonuçta; dışarıda yemek yemek için hepimiz bir ton para harcıyoruz. Dışarıda ödeyeceklerinden daha az bir miktar karşılığında hem de sizin hoşsohbetinizle birlikte teklifinizi kabul etmezler mi Bence bunu kesinlikle düşünmelisiniz. Hem onlar da en az sizin kadar borçlarınızdan kurtulmanızı istiyorlardır. Neden yemekte bir parça tuzları olsun Hem erkeklerin hem de kadınların kullanabileceği sıra dışı ek gelir yöntemlerinden biri de bu! Yani ev taşıma ve toparlama işi yapmak! Biliyorsunuz ki, günümüzde özellikle de büyük şehirlerde insanlar sürekli evlerini değiştiriyorlar. Ve çoğu insan iş hayatında yer aldığı için taşınma süreci kişiler için bir kabusa dönüşüyor.

Antique clock and coins on wooden table on dark color

Akşam işten eve yorgun argın gelen sayısız insan bir de eşyaları kolileme, kırılacakları gazetelere sarma, dolapları boşaltma gibi işlerle uğraşmak zorunda kalıyor. İşte tam da bu noktada siz devreye girebilirsiniz. Tatil günlerinizde, iş çıkış saatlerinizde yapabileceğiniz bu iş sayesinde azıcık yorulsanız da gayet güzel gelir elde edebilirsiniz. Hem en başında yorulmayı kabullenmiştiniz, öyle değil mi Yakınlarınızdan başlayarak onlar için bu işi yapabileceğinizi söyleyebilir, ister toparlama ister taşınma isterseniz de her ikisi için firmaların aldığından daha az bir para alarak bu işten gelir elde edebilirsiniz. Sosyal medyadan bu işi yaptığınızı duyurabilir, yakınlarınızdan da etraflarındaki insanlara haberi yaymalarını rica edebilirsiniz.

universite

İnsanlara uzun ya da kısa mesafeli seyahatlerinde yardımcı olarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için isterseniz kendi çevrenizi kullanabilir isterseniz internetin sunduğu olanaklardan faydalanabilir isterseniz de daha farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Sonuçta, bu yöntemden nasıl para kazanacağınızı belirlemek tamamen size kalmış. Mesela; günümüzde pek çok kişi yolculuk paylaşımı niteliğindeki uygulamaları kullanarak normalden çok daha ucuza seyahat ediyor. Ya da uzun yolculuk yapamayacak kadar hasta yaşlı ya da tecrübesiz olan pek çok kişi bu konuda onlara yardımcı olabilecek kişileri arıyor. Düşünsenize bayram tatiline hemen hemen bir ay kaldı ve pek çok kişi tatil planları yapıyor. Belki arkadaşlarınız arasında bile onları istedikleri noktaya ulaştıracak biri aranıyordur. Kısacası; yapmanız gereken şey sadece biraz gözünüzü açmak ve etrafınızdaki fırsatlarla yaratıcılığınızı birleştirmek. Emin olun, ilk denemenizde olmasa bile bir diğerinde mutlaka emeğinizin karşılığını alırsınız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Facebook'ta Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ