20.07.2017 - Ek İş - Ek Gelir Tanıtım Rehberi

Evde Yapılabilecek Ek İşler

Evde Yapılabilecek Ek İşler

İnternetin hayatımıza girmesi ve iletişimin kolaylaşması ve geçmişe göre oldukça ucuzlaması evden yapılabilecek iş sayısını artırmaktadır. Evden yapılabilecek ek işler ile iyi bir aylık gelir elde edebilirsiniz. Bu yazıda evde yapılabilecek işler ve bazı fikirler bulabilirsiniz. Evde yapılabilecek işler genellikle faturaları ödeyebilmek için ek gelir elde etmek için özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından tercih edilse de iyi bir çalışma planı ve organizasyonla evden yapacağınız ek işler esas işiniz haline gelebilir. Hatta şansınız yaver giderse normal işinizden kazandığınızdan daha fazlasını kazanabilirsiniz. Ev hanımları, iş sahibi olmayanlar, engeli bulunanlar ve vaktini ayırabilecek öğrenciler için onlarca ek iş imkanı bulunmakta. Aşağıdaki listede bu işlerden bazılarını bulabilirsiniz. Listemize aldığımız işler insanların en çok tercih ettiği ve iş bulma imkanının en yüksek olduğu alanlardır.

atki-orup-satmak

İşinizi daha ileri götürmek ve daha fazla kazanabilmek için bu alanlarda işinize yarayabilecek diploma sertifika ve eğitim programlarına başvurabilirsiniz. Herhangi bir konuda eğitim verebilecek kapasiteniz varsa bunun üzerine eğilmenizi tavsiye ederiz. Çünkü öğretmenlik ve eğitim işleri evde yapılabilecek en iyi ek işlerden biridir. Gitar, piyano, keman dersleri İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı diller, fizik ve matematik alanında müfredata uygun ve üniversiteye hazırlık dersleri, aerobik yoga plates gibi spor egzersizleri… Aklınıza gelebilecek her alanda özel ders almak isteyen birilerini bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra word exel photoshop flash 3D studio max ve diğer popüler yazılımlar alanında özel dersler özellikle öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmektedir. kendinize veya bir kursa giderek bu eksiklerinizi gidermeniz her seviyede öğrenciye ders verebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Hispanic mother with baby working in home office

Eğer bunun için bütçe ayıramıyorsanız dersleri başlangıç aşamasından orta düzeye kadar öğrenciler için düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir konuda özel ders vermek evde yapılabilecek ek işler arasında olduğu gibi niteliklerinize, öğretme kabiliyetinize ve öğrencilerinizin sayısına göre tam zamanlı bir iş olarak da görülebilir. Peki, evde ders vermek için öğrencileri nereden bulacaksınız? Özel ders verenlerin alanlarına göre ilan bırakabildikleri internet siteleri bulunmaktadır. Sadece evinde ders verenler, ders için öğrencinin evine gidenler, ders ücretleri şehir ve semt bilgilerinize göre bir profil oluşturarak öğrencilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Google da özel ders olarak arama yaptığınızda bu siteleri bulabilirsiniz.

evde-yapilabilecek-ek-i

Ayrıca ücretsiz ilan bırakabileceğiniz seri ilan siteleri ve uzmanlık alanınız ile ilgili forumlar öğrenci bulmak için iyi alanlar olabilir. satabilir ve her satışta komisyon kazanabilirsiniz. Aynı mikro stok sitelerini grafik tasarım işlerinizi satmak için bir platform olarak da kullanabilirsiniz. Grafik tasarımı freelance olarak evden diğer firmalara hizmet verebilirsiniz. El işi, danteller, eldiven ve bereler, ev işi mumlar gibi ürünler pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Bu ürünleri yine internet üzerinde size altyapı sağlayan ve yapacağınız satıştan küçük komisyonlar alan sitelerden satabilirsiniz. Bu gibi el işi ürünlerin satıldığı sitelere özgün takı tasarımlarınızı ve aksesuarlarınızı da koyabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Facebook'ta Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ